Fernanda Melchor regénye fájdalmas kijózanodás az illúzióból, hogy van édenkert alvilág nélkül
A mexikói írónő Ábrándozók című műve ugyanolyan radikális és igazságkereső lett, mint előző könyve.
A mexikói írónő Ábrándozók című műve ugyanolyan radikális és igazságkereső lett, mint előző könyve.
A tea illata képzeletet és valóságot, múltat és álmokat olykor egybemosó, gyönyörűen fényképezett életszerű történet.
A Szabadon című regény egyszerre Albánia tévutakról tévutakra térő története belülről, de a külföldön tanult és élő írónő külső szemmel, szükséges távlatból is képes elemezni az ország ellentmondásos történetét.
Gerbrand Bakker holland író A borbély fia című regényében a származás és a rokoni szálak furcsaságait mutatja be.
Az m21 Galériában megtekinthető A város falain című kiállítás a monumentális munkáiról ismert Jacques Villeglé életművét mutatja be.
Egy szent szarvas meggyilkolása, betörés, erőszak, ami ellen nem védenek meg a hatóságok. A számi származású írónő, Ann-Helén Laestadius Lopás című regénye bemutatja, hogy nemcsak az számít, hogy papíron biztosítják egy kisebbség számára a jogokat, hanem az is hogy ne nézzenek félre, kezeljék valódi bűnügyként a kisebbségek elleni atrocitásokat.
Osgood Perkins nyomasztó horrorfilmje, a Longlegs – A rém egy kilencvenes években játszódó, folyamatos félelemkeltéssel operáló klasszikus mozi lett Nicolas Cage és Maika Monroe főszereplésével.
A kaposvári rendezvénysorozaton nem elvárás a kiöltözés, de a minőségből nem engednek.
A Világgá mentem című, a Fugában látható tárlat segít megfejteni, mit érdemes megtanulnunk a japán kultúrából.
A francia mozifilm megmutatja a békülős utazások buktatóit nemcsak a szűk párkapcsolatban, hanem az egész család szempontjából.
Azt gondolnánk, hogy nagyon kevés közös pont van a hetvenes évek vidéki magyar fiatalságának szórakozása és a mai londoni fiatalok világa között, pedig a szabadság, a lázadás megélése ugyanaz. Bizonyíték rá Martin Gábor és Martin Wanda Az örök fiatalság balladája kiállítása a Mai Manó Házban, ahol gyakran nehéz eltalálnunk, hogy melyik helyszínen készült egy-egy kép.
Andrew Faludy könyve, az Apámat nem láttátok? javított kiadása édesapjával való felemás viszonyát dolgozza fel őszintén, de nem bántóan.
Az arcuk mindig előttem lesz című, különleges film a helyreállító igazságszolgáltatásról szól, amelynek célja valamiféle megnyugvást hozni az elkövető és az áldozat számára.
A Kivérző szerelem minden pillanatában az, aminek látszik: radikális, véres bűnügyi-szerelmi dráma, 18 éven felülieknek.
A világ legjobb sprintfutói mellett Budapest is fontos szerepet kap a Netflix új dokumentumfilm-sorozatában, a Sprintben. Az atlétika sztárjait a magyar fővárosban rendezett vébé előtt követték a kamerák a felkészülésük mély- és csúcspontjain.
Nancy Fraser amerikai filozófus Kannibál kapitalizmus című könyvében visszamenne a gyökerekhez a mai globális kapitalizmus problémáinak gyógyításához, de a régi eszmék hibái nélkül.